دوره آنلاین جامع ICDL

دوره آنلاین جامع ICDL

دوره آنلاین جامع ICDL

موضوع دوره ICDL

واژه ICDL مخففInternational Computer Driving License  مهارت هفت گانه ای در زمینه کامپیوتر می باشد. یادگیری مهارت های هفت گانه ICDL بیانگر کفایت در مهارتهای کامپیوتری است.

 

اهداف برگزاری دوره ICDL

 • ارتقای سطح توانائیها در IT
 • ارتقای سطح کارایی در شرکتها
 • ایجاد توانایی در کارفرمایان برای سرمایه گذاری موثر در فناروری اطلاعات
 • تضمین استفاده بهینه از حداکثر مهارت و توانایی کارمندان در محیط کار

 

آموزش ICDL شامل 7 مهارت تئوری و عملی می باشد:

 1. مفاهیم ابتدایی در فناوری اطلاعات (IT)

در این مهارت دانشجویان مفهومی کلی از فناوری اطلاعات و کار با نرم افزار و سخت افزار رایانه را فرا خواهند گرفت. همچنین باید با شبکه های اطلاعاتی و کاربرد روزانه برنامه های کاربردی رایانه آشنا شوند.

 1. آشنایی با مفهوم (Windows)، استفاده و مدیریت فایل ها

دانشجویان در این بخش می بایست امکان استفاده از رایانه و سیستم عامل را فراگیرند و بتوانند تنظیمات اصلی دلخواه خود را در ویندوز انجام دهند. همچنین لازم است کار و مدیریت  فایل های رایانه ای از جمله کپی، حذف و ... را بتوانند به راحتی انجام دهند.

 1. آشنایی با مفهوم واژه پردازی (Word)

داوطلبان باید مفهوم برنامه های پردازش متن از جمله Word را بدانند و همچنین کاربرد روزانه آن را (ایجاد، ویرایش، قالب بندی، جدول بندی، کار با تصاویر و... ) فرا گیرند.

 1. آشنایی با مفهوم صفحه گسترده ها (Excel)

در این قسمت دانشجویان باید مفهوم برنامه های صفحه گسترده از جمله Excel را بدانند و همچنین کاربرد روزانه آن را ( ایجاد، ویرایش، قالب بندی، جدول بندی و... ) فرا گیرند. همچنین لازم است تا بتوانند فرمول های مقدماتی ریاضی و کاربردی را ایجاد کنند.

 1. آشنایی با مفهوم پایگاه داده (Access)

دانشجویان در این مهارت داوطلبان باید مفهوم پایگاه داده در رایانه را متوجه شوند و همچنین بتوانند در حالت مقدماتی جداول پایگاه داده ای با پرس و جوهای مقدماتی را ایجاد و ویرایش کنند.

 1. ارائه مطالب (PowerPoint)

 داوطلبان باید بتوانند از ابزارهای ارائه مطلب رایانه به خصوص نرم افزار PowerPoint به خوبی استفاده نمایند. به این صورت که امکان ایجاد اسلایدها و ویرایش و قالب بندی متون و تصاویر درون آن را داشته باشند. همچنین باید بتوانند به بهترین شکل از حرکات و امکانات نرم افزار استفاده کنند.

 1. اطلاعات و ارتباطات (Internet)

 در این بخش متقاضیان باید با مفهوم کلی اینترنت و برخی شاخص های امنیتی آشنا شوند و بتوانند که جستجوهای اینترنتی را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. همچنین باید کار با صفحات اینترنتی را بطور کلی فراگیرند. در ضمن کار با پست الکترونیک تحت وب و همچنین نرم افزارهای پست الکترونیکی را نیز باید فراگیرند تا بتوانند به راحتی به ارسال و دریافت نامه های الکترونیک با پیوست و... بپردازند.

 

 

زمان برگزاری

شنبه ، دوشنبه و چهارشنبه - ساعت 17 الی 21 (11 هفته)

مدرسان منظومه ایرانیان

مشاهده پروفایل استاد
شما هم توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.